Що таке індикатор електромагнітного (радіо) та магнітного поля?

В залежності від модифікації приладу обліку, лічильники виробництва NIK можуть мати в своїй конструкції вбудований індикатор впливу електромагнітного поля високої частоти (радіополя) та/або індикатор впливу магнітного поля.

На наявність вбудованого індикатора електромагнітного поля високої частоти вказує позначення в модифікації лічильника літерою «С», на наявність вбудованого індикатора магнітного поля вказує позначення в модифікації лічильника літерою «М».

Інформація щодо вбудованих в лічильник індикаторів вказується в паспорті на прилад обліку.

Індикатор електромагнітного поля (індикатор впливу електромагнітного поля високої частоти), що вбудований в лічильник, розрахований та спрацьовує при впливі на лічильник електромагнітного поля напруженістю більше 10 В/м в діапазоні частот від 80 до 2000 МГц протягом більше 3-х секунд. При цьому, на дисплеї лічильника з’являється напис «error RADIO» або «RADIO», а в журналі подій лічильника фіксується запис про вплив електромагнітним полем.

Індикатор магнітного поля (індикатор впливу магнітного поля), що вбудований в лічильник, розрахований і спрацьовує при впливі на лічильник постійного магнітного поля величиною індукції  більше 100 мТл тривалістю більше 3-х секунд. При цьому, на дисплеї лічильника з’являється напис «error МАГН» або «МАГН» та в журналі подій приладу обліку формується запис про вплив магнітним полем.

Якщо спрацював індикатор та при яких умовах спрацьовують індикатори

Індикатор електромагнітного поля (індикатор впливу електромагнітного поля високої частоти), що вбудований в лічильник, розрахований та спрацьовує при впливі на лічильник електромагнітного поля напруженістю більше 10 В/м в діапазоні частот від 80 до 2000 МГц протягом більше 3-х секунд. При цьому, на дисплеї лічильника з’являється напис «error RADIO» або «RADIO».

Індикатор магнітного поля (індикатор впливу магнітного поля), що вбудований в лічильник, розрахований і спрацьовує при впливі на лічильник постійного магнітного поля величиною індукції  більше 100 мТл тривалістю більше 3-х секунд. При цьому, на дисплеї лічильника з’являється напис «error МАГН» або «МАГН».

При виявленні РК дисплеї лічильника повідомлення «RADIO» або «МАГН», споживач повинен звернутись до електропостачальної організації щодо появи вказаних написів.

Процедура відправки приладу на обстеження, умови, терміни виконання

Сервісний Центр ТОВ «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА» надає послуги з детального технічного обстеження приладів обліку торгової марки NIK. Детальне технічне обстеження лічильників всіх модифікацій проводиться на заводі-виробнику в м.Вишгород. Ознайомитись з переліком послуг по обстеженню приладів обліку ви можете в розділі «Які види обстеження надає завод?»

Для відправлення лічильника на обстеження він повинен бути належним чином запакований. Якщо лічильник на обстеження було надано споживачу від електропередавальної організації, то він повинен бути обов’язково запакований в сейф-пакет або поліетиленовий пакет опломбований пломбою електропостачальної організації. До лічильника в обов’язковому порядку повинен бути прикладений супроводжувальний лист з проханням провести технічне обстеження приладу обліку із вказанням, яке саме обстеження (на предмет чого) потрібно провести лічильнику.

На обстеження лічильники приймаються в Сервісному Центрі в м.Київ за адресою: Вул. Маршала Тимошенко, 13А, офіс 606. Графік роботи: вівторок та четвер з 09:00 до 17:00. Контактний номер телефону + 380 (50) 387 61 10.

На обстеження, безпосередньо на завод-виробник, прилади обліку потрібно направляти Новою Поштою за наступними координатами: м.Вишгород, відділення Нової Пошти №1 (вул. Кургузова, 14), Отримувач: ТОВ “НІК-ЕЛЕКТРОНІКА”, Контактна особа: Лінійчук Віктор, тел.050-387-61-10. Доставку в обидві сторони оплачує споживач.

Обстеження лічильників із вичерпаним гарантійним терміном та з порушенням гарантійних умов проводиться на платній основі. Термін проведення обстеження лічильника після його оформлення в Сервісному Центрі складає до чотирнадцяти календарних днів (при умові своєчасної оплати споживачем послуг з обстеження).

Після проведення обстеження до приладу обліку складається відповідний Акт обстеження лічильника, що разом із обстеженим приладом обліку відправляється на адресу споживача.

Якщо обстежений лічильник буде потребувати ремонту, представники Сервісного Центру зв’яжуться зі споживачем за вказаними у супровідному листі контактами споживача. Також, при складанні листа на завод-виробник, споживач може завчасно вказати, чи потрібно проводити ремонт лічильника в разі його несправності.

Зверніть увагу! Сервісний Центр не має  державної акредитації на здійснення експертної діяльності та надання експертних послуг. Для отримання експертних висновків пропонуємо звертатись до відповідних експертних організацій.

Окремо від приладу обліку Акт обстеження лічильника не надається!

У яких випадках обстеження проводиться за кошти споживача?

Прилади обліку виробництва NIK з невичерпаним терміном гарантійного обслуговування та з непорушеними гарантійними умовами обстежуються на заводі-виробнику безкоштовно. Лічильники, термін гарантійного обслуговування яких вичерпаний та лічильники, що експлуатувались з порушенням вимог виробника щодо гарантійного обслуговування, обстежуються на заводі-виробнику на платній основі. Вартість кожного виду обстеження залежить від модифікації лічильника та складності робіт з обстеження.

Які види обстеження надає завод?

В умовах заводу-виробника можливо провести детальне технічне обстеження приладів обліку виробництва NIK.

Детальне технічне обстеження приладів обліку проводиться на заводі у м.Вишгород. На обстеження лічильник може бути прийнятий у Сервісному Центрі ТОВ «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА» в м.Києві та через відправлення Новою Поштою (інформація вказана на сайті).

Завод-виробник проводить наступні види обстежень приладів обліку:

  • Щодо втручання в роботу лічильника;
  • Щодо виявлення причини виходу з ладу лічильника;
  • Щодо перевірки метрологічних характеристик лічильника;
  • Щодо появи на дисплеї лічильника написів «RADIO» та «МАГН»;
  • Щодо перевірки функціональності вбудованого в лічильник інтерфейсу передачі даних;

Просимо звернути увагу, що ТОВ «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА» не має державної акредитації на здійснення експертної діяльності та надання експертних послуг. Для отримання експертних висновків ТОВ «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА» пропонує звертатись до відповідних експертних організацій. На заводі-виробнику проводяться виключно обстеження лічильників NIK на відповідність їх технічним характеристикам та заводським схемам. Експертиза приладів обліку на заводі-виробнику не проводиться!