Знак оклику

Якщо під час роботи лічильника на РК дисплеї приладу обліку з’являється зображення символу «трикутник зі знаком оклику» або «кружечок із літерою і», то це означає, що в роботі приладу обліку або виникли помилки, або зафіксовано спрацювання вбудованих в лічильник індикаторів магнітного чи радіополя (при їх наявності), або при появі інформації про заборгованість (якщо лічильник запрограмований на вивід даної інформації).

Встановити, що спричинило виникнення зображення символу  «трикутник зі знаком оклику» або «кружечок із літерою і», якщо на дисплеї не з’явилась інша додаткова інформація, можливо при натисканні на клавішу «Перегляд» лічильника електричної енергії. Після однократного натискання клавіші «Перегляд» на дисплеї приладу обліку повинна з’явитись інформація з кодом помилки (наприклад, «Err 040», що означає незакриту клемну кришку на лічильнику, або «RADIO», що означає спрацювання індикатору радіополя в лічильнику внаслідок впливу електромагнітного поля високої частоти).

Більш детально щодо розшифровки помилок, що можуть виникнути на РК дисплеї приладу обліку, можна ознайомитись у розділі «Цифрові помилки».

Знак батарейки

Якщо на РК дисплеї лічильника з’явився символ «батарейка», то це означає, що вбудований в лічильник елемент живлення (батарейка) вимагає заміни. Вказаний елемент живлення знаходиться під кришкою оптопорту лічильника та відповідає за збереження часу в тарифних електронних лічильниках електроенергії. В залежності від модифікації лічильника, елементом живлення служить або «таблетка» СR 2032 (літієва на 3В), або літієва батарейка ½ АА на 3,6В ER14250. В нових моделях лічильників елемент живлення ER14250 має виведений провід з роз’ємом та може бути придбаний лише в Сервісному Центрі ТОВ «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА».

Звертаємо увагу, що при повному розряджанні вбудованої батарейки, на лічильнику може відбутися збій дати та часу, що призведе до збою тарифної сітки та переходу лічильника в «аварійний тариф»! При збою дати та часу на РК дисплеї приладу обліку поряд із символом «батарейка» з’являється попередження у вигляді «трикутника зі знаком оклику» або «кружечка із літерою і» та появою відповідної помилки «Err 006».

Більш детально щодо типу вбудованої в лічильник батарейки, при необхідності її заміни, Ви можете уточнити в Сервісному Центрі ТОВ «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА».

Звертаємо Вашу увагу, що проводити заміну вбудованої в лічильник батарейки може лише енергопостачальна або інша обслуговуюча та уповноважена на проведення вказаної роботи організація!

Цифрові помилки

Цифрові помилки, що можуть з’явитись на дисплеї електронних лічильників електроенергії NIK та дії споживача (власника лічильника) при виникненні помилок.

Таблиця в PDF