Міжповірочний інтервал – це строк, на протязі якого завод-виробник гарантує роботу приладу обліку в заявленому класі точності. Коли цей строк закінчується, лічильнику необхідно провести повірку.
На лічильники електроенергії виробництва NIK встановлено міжповірочні інтервали згідно до чинного законодавства України, в залежності від моделі приладу обліку.
Міжповірочний інтервал вказується в паспорті на прилад обліку, що йде в комплекті до кожного лічильника електроенергії.
На даний час на лічильники, виробництва NIK, встановлені наступні міжповірочні інтервали:
НІК 2102 – 16 років;
NIK 2100 – 16 років;
NIK 2104 – 16 років;
NIK 2301 – 10 років;
NIK 2300 – 10 років;
NIK 2303 – 10 років;
NIK 2307 – 10 років.
Просимо звернути увагу, що на даний час нові лічильники NIK комплектуються скороченими паспортами. Якщо в скороченому паспорті не вказано міжповірочний інтервал на лічильник, то з допомогою вказаного в скороченому паспорті посилання або QR-коду ви можете завантажити із серверу виробника NIK повний паспорт на лічильник, де буде зазначено вся необхідна технічна інформація на прилад обліку.
На лічильники, що виготовлені з квітня місяця 2020 року є можливість завантажити технічні паспорти із офіційного сайту NIK.
На лічильники застарілих моделей, строк міжповірочнго інтервалу може бути іншим, так як цей строк встановлювався відповідно до вимог законодавства, що діяло на час виготовлення приладу обліку. При збереженні паспорту на застарілий лічильник, міжповірочним інтрервалом для цього приладу обліку буде строк, що вказаний в паспорті на цей лічильник, незалежно до вимог чинного законодавства. При втраті паспорту на лічильник та виготовленні, при необхідності, дублікату паспорту на прилад обліку, міжповірочний інтервал на лічильник, в дублікаті паспорту, буде встановлено згідно до чинного законодавства.
В умовах заводу-виробника NIK, в якості детального технічного обстеження приладу обліку, можливо провести перевірку метрологічних характеристик лічильників. Після обстеження, на прилад обліку надається відповідний акт обстеження, в якому вказується знаходиться представлений на обстеження лічильник в класі точності, чи – ні.
Зверніть увагу, що вказана процедура з обстеження лічильників на відповідність класу точності не являється повіркою!
Результати вимірювань та оцінки відповідності, що формує в результаті своєї діяльності Центр оцінки відповідності ТОВ «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА» використовуються виключно при проведенні процедури оцінки відповідності за модулем D «Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки» (Постанова Кабінету Міністрів України №94 від 13.01.2016р.) або в рамках процедури повірки лічильників електроенергії, що перебували в експлуатації та проходили ремонт або технічне обслуговування.
Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (Р. І, Ст. 4, п. 2; Р. ІV, Ст. 17; Р. ІV, Ст. 18) Центру оцінки відповідності ТОВ «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА» заборонено надавати результати вимірювань третім особам, у тому числі замовникам або користувачам, але можуть використовуватись при проведенні обстежень приладів обліку Сервісним Центром ТОВ «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА».
Виходячи із вищесказаного, під час обстеження приладів обліку на відповідність класу точності у Сервісному Центрі ТОВ «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА», протоколи випробувань лічильників електричної енергії не надаються. Інформація щодо відповідності чи невідповідності приладу обліку класу точності вказується в акті обстеження лічильника.