Пожалуйста,
выберите вашу область

Технічна підтримка

Шановні відвідувачі!
З питань технічної підтримки лічильників електроенергії, контролерів, промислових комп'ютерів, трансформаторів струму і питань АСКОЕ побутового споживача звертайтеся за телефоном (050) 387-61-10.

Також, Ви можете задати своє питання використовуючи форму зворотного зв'язку. Ми намагатимемося в найкоротші терміни зв'язатися з Вами.

Ознайомтеся з найбільш вживаними питаннями по лічильниках електроенергії:

1. Як перевірити лічильник НІК 2102-02, якщо він мотає на 80 кіловат більше, а старий дисковий (сої-446) мотав 250-300 кіловат. Енергонагляд каже, що лічильник працює правильно.
Ситуація типова, аналогічні заяви від споживачів розглядалися офіційно і неофіційно багато разів. Абоненти з подібними заявами зверталися і до нас і безпосередньо в Укрметртестстандарт.
Причина: старі індукційні лічильники (дискові) працюючі багато років, мають значний знос деталей, що призводить до додаткового гальмування диска, і як наслідок до великої мінусовій похибки обліку електроенергії. При установці нового лічильника ви бачите збільшення споживання в кВт * год, але насправді просто лічильник працює правильно. Деякі споживачі стверджували, що споживання зростало в 2-3 рази після заміни лічильника.
При бажанні перевірити лічильник Ви можете звернутися із заявою про необхідність перевірити лічильник в службу енергообліку. Слід пам'ятати, що повірка лічильників можлива тільки в акредитованих лабораторіях госповерітелем, дана послуга платна, прейскурант цін на повірку лічильників затверджений Радою Міністрів.
Попередньо можете перевірити лічильник самі не знімаючи його, за такою методикою:
1. Вимкніть всі споживачі електроенергії в квартирі (у тому числі і холодильник).
2. Зафіксуйте показання лічильника.
3. Увімкніть навантаження (наприклад, комфорту електроплити або тепловентилятор, важливо щоб навантаження була включена постійно. Праска, наприклад, непридатний, оскільки періодично вмикається та вимикається вбудованим терморегулятором) визначте за паспортом потужність навантаження в кВт.
4. По закінченню, наприклад, півгодини, знову зафіксуйте показання лічильника.
5. Обчисліть різницю показань лічильника.
6. Розрахуйте значення в кВт * год (кВт * год = потужність навантаження? 0,5 ​​години)
7. Різниця показань лічильника «до і після» повинна відрізнятися від не більше ніж 1-2% від розрахункового значення.
При великих відхиленнях показань лічильника і розрахункового значення, дійсно необхідна перевірка лічильника службами енергообліку.
2. Здравствуйте. Цікавить параметри імпульсного виходу лічильників НIК 2102, НIK 2102-02, схема включення, максимальний пропускається постійний струм, тимчасові діаграми відкривання і закривання (оптопари) (імпульси) в залежності від струму споживання абонен.
Якщо Ви знаєте, що таке оптопара, то немає нічого простіше! На вихідні контакти виведені, колектор і емітер ключового транзистора оптопари в більш ранніх випусках лічильників НІК 2102-02 (2006 -2008 р) і, через додатковий підсилювач на транзисторі в більш пізніх випусках лічильників. Максимально допустима напруга на контактах 30 В. Максимальна сила струму через контакти 30 мА. Необхідно дотримуватись полярності підключення.
3. Чому горить «реверс» якщо лічильник підключений тільки до мережі, а не підключений до навантаження. Навантаження знімає «реверс», але періодично запалює «земля».
Світлодіоди ЗЕМЛЯ і РЕВЕРС призначені для індикації різниці сили струму в нейтральному і фазному проводі і зворотного напрямку струму в нейтральному або фазному проводі відповідно. При відсутності навантаження, індикатори ЗЕМЛЯ і РЕВЕРС працюють не коректно, тому що струм відсутній і лічильник фактично вимірює і порівнює НУЛЬОВІ значення сили струму (лічильнику нічого порівнювати). Індикатори починають працювати коректно при силі струму перевищує 500 мА.
4. Добрий день. Підкажіть, чи існує в лічильнику НІК 2102-02 внутрішня пам'ять, на яку записуються свідчення, яке навантаження і в якому проміжку часу була підключена?
Ні, лічильник НІК 2102-02 не має внутрішньої пам'яті, отже не може фіксувати і зберігати свідчення навантаження з прив'язкою до часу. Для реалізації такої функції Вам необхідний тарифний лічильник, наприклад, НІК 2104.
5. Скажіть, будь ласка, на нашому лічильнику горить постійно індикатор «Земля» і крайній правий індикатор струму? Що це може означати? Яка помилка? І як її усунути?
1. Крайній правий індикатор “imp/kW•h”, це індикатор навантаження, яка пропорційна силі струму проходить через лічильник. Цей індикатор горить постійно (це нормально) при відсутності навантаження. Індикатор гаситься на короткий час (блимає) при появі навантаження. Чим більше навантаження тим частіше блимає індикатор.
2. Індикатор “Земля” показує що є різниця сили струму у фазному і нульовому проводах. При правильному підключенні лічильника такій ситуації не повинно бути, за винятком одного випадку. Якщо струм через лічильник відсутній або менше значення 0,5 А (наприклад один 100Вт лампочка споживає 0,45А), лічильник не може точно визначити різницю сили струму у фазному і нульовому проводах і може помилково запалити індикатор “Земля” або індикатор “Реверс” або обидва.
У кожній із цих ситуацій точність обліку електроенергії не порушується.
6. Підкажіть будь ласка, чи все із лічильником нормально, якщо періодично спалахує земля як при навантаженні так і коли її немає?
Для точної відповіді на Ваше питання необхідно знати, при якому конкретно навантаженні. Проте можна стверджувати, що без навантаження або при малих навантаженнях до 100 Вт, таке можливо навіть при правильному підключенні лічильника, але якщо Ви спостерігаєте, що індикатор “Земля” періодично спалахує при навантаженні більше ніж (100-150) Вт, то це свідчить про помилки в підключенні лічильника або витоках електроенергії через пошкоджену ізоляцію проводів.
7. При знеструмленні квартири (відключення пакетників) чи повинен горіти індикатор навантаження? У яких випадках горить реверс і індикатор навантаження одночасно (не кліпаючи)?
1.Індікатор навантаження виконує дві функції
а) Індикація наявності напруги 220В на самому лічильнику (безперервно горить)
б) Наявність навантаження, короткочасно гасне (блимає).
Тому при знеструмленні квартири (пікетники), який включений після лічильника, індикатор буде горіти, так на лічильнику в цьому випадку напруга присутня.
2. Індикатори “Реверс” і “Земля” працюють коректно при значенні сили струму через лічильник не менш 0,5 А (приблизно одна лапочка 100Вт). При меншому значенні сили струму, лічильник не може точно виміряти різницю сили струму в лівому і фазному проводі і визначити напрямок струму і як наслідок може запалювати індикатори “Реверс” та “Земля” помилково. У вашому випадку – горить реверс і індикатор навантаження одночасно (не кліпаючи)……. Навантаження відсутнє, сила струму через лічильник дорівнює нулю, отже, стан індикаторів “Реверс” та “Земля” випадкове.
8. Як зняти показання лічильника для оплати електроенергії? Тип лічильника НІК 2303 АРП3.
Ваш лічильник послідовно з періодом близько 10 сек., виводить на рідкокристалічний індикатор показання спожитої Вами:
1. активної електроенергії (kWh),
2. позитивної реактивної енергії (kvarh),
3. негативною реактивної електроенергії (kvarh),
4. активної потужності (kW),
5. реактивної потужності (kvar) и т.д.
Кількість виведених величин і їх порядок задається на заводі виробнику при параметризації лічильника, і при бажанні може бути змінене споживачем на місці установки. Ви платите за спожиту активну енергію, тому знімаєте показання позначені як kWh.
9. Як впливає не вірна фазіровка на лічильники типу НІК 2301, НІК 2303?
Ніяк не впливає на лічильники прямого включення НІК………..АП 1,2,3.
Для лічильників НІК……АК1 и НІК……..АТ1, принципове значення має наступне – вторинні обмотки зовнішніх трансформаторів струму повинні бути обов'язково підключені до тієї “фази” лічильника, куди підключено відповідну напругу.
10. Підкажіть призначення контактів №14 і 15 на лічильнику НІК 2102-02? Заздалегідь вдячний.
Контакти 14 і 15 використовуються при калібруванні лічильника, в умовах виробництва і при його повірку!
11. Чи можна підключити електролічильник HIK 2301АП2 3х380х (5) 60А в 5 амперному режимі на трансформатори струму 150х5 або будь-які інші?
Лічильник NIK2301 АП2 3х380х (5) 60А є лічильником прямого включення. У Вашому випадку, більш правильно замінити лічильник на НІК 2301 АК1 3х220 / 380 В, 5 (10) А. Проте таке підключення можна реалізувати при узгодженні з органами Енергонагляду. Точність обліку електроенергії лічильником не порушується. Необхідно подбати про надійність і безпеку підключення ланцюгів напруги до лічильника, оскільки в лічильнику немає спеціальних затискачем проводів ланцюгів напруги.
12. У чому встановлюється лічильник електроенергії? Чи передбачений щит і йде він в комплекті?
Якщо мова йде про нове встановлення лічильника, то він встановлюється в пластиковій або металевій коробці на сходовому майданчику в багатоквартирних будинках або в самій квартирі. При зовнішній установці рекомендується використовувати пластиковий короб, так як він не вимагає заземлення. У комплект поставки він не входить, а отримується окремо.
13. Як захистити лічильник від грози?
За чинними стандартами в Україні та Європі, лічильник випробовується на стійкість до імпульсної напруги 6 кВ. Цей імпульс має форму імпульсу наведеного на дроти грозовим розрядом, фронт / спад 3/20 мкс. З розрахунку такого імпульсу і проектуються вхідні захисні ланцюги всередині лічильника, і навіть з великим запасом по тривалості імпульсу (а точніше по енергії імпульсу, яка визначається тривалістю). Однак це середньостатистичні значення грозового імпульсу. У природі завжди може зустрітися імпульс значно більшої тривалості і як наслідок такі імпульси мають енергію значно перевищує середньостатистичну (амплітуда імпульсу в кВ в даному випадку має другорядне значення).
Найефективнішим методом захисту обладнання, в тому числі і лічильників, це установка додаткових розрядників (або інших захисних елементів, наприклад фільтрів, сапресоров, самовідновлюючих запобіжників і т.п.) на вході пристроїв, потужність яких (в даному випадку під потужністю розуміється значення енергії яку може поглинути захисний елемент) повинна перевищувати потужність елементів встановлених у вашому пристрої (лічильнику). Установка таких елементів повинна проводиться безпосередньо на вході пристрою. Такі елементи можуть захищати декілька пристроїв, включених в одну лінію, якщо довжина зв'язку між пристроями не більше 1-2 метрів.
14. На лічильнику НІК 2104 на РКІ іноді з'являється символ «I1 не дорівнює I2″ – тобто – сила струму в першому і другому вимірювальних елементах не однакова. Які причини появи цього символу? І з чим це може бути пов'язано?
Таке може відбуватися при неправильному підключенні лічильника, при пошкодженні ізоляції проводів, що призводить до появи струмів витоку, при включенні або виключенні потужних споживачів, неправильному підключенні проводів в поверховому ящику від декількох квартир, несправності самого лічильника і т.п. Перераховано найбільш часто виникаючі причини, але можуть бути й інші.
15. Скажіть, будь ласка. Яке навантаження в kW витримує лічильник НІК 2102-02?
Максимальна сила струму, вказана на щитку лічильника, і дорівнює 60 А. Отже максимальна потужність складає 220 V? 60 А = 13,2 kW
16. Чим відрізняється номінальна сила струму лічильника від максимальної заявленої виробником, на приклад 5 (60) А?
Номінальна сила струму (Іном), за визначенням стандартів, є сила струму, виходячи з якої, номінуються інші параметри лічильника. Наприклад, такі як чутливість і самохід, а так само, при значенні Іном проводяться перевірки лічильника після або під час різного виду зовнішніх впливів на лічильник. Максимальна сила струму - є значення сили струму при якій лічильник може довготривало вимірювати енергію із заданою точністю, (визначається) класом точності.
Номінальна сила струму (Iном.), за визначенням стандартів, є сила струму, виходячи з якої, нормуються інші параметри лічильника. Наприклад, такі як чутливість і самохід, а так само, при значенні Iном. проводяться перевірки лічильника після або під час різного виду зовнішніх впливів на лічильник. Максимальна сила струму (Iмакс.) Є значення сили струму при якій лічильник може довготривало вимірювати енергію із заданою точністю, (визначається) класом точності лічильника.
17. Як поведеться лічильник трансформаторного включення при суміщеній схемі підключення (напруга і струм по одному дроту), чи зміниться його похибка? Дякую.
Така схема досить часто використовується (причому можна сказати в основному через бажання заощадити дроти та й іноді через лінь монтажників). При навантаженнях близьким до номінальним істотного впливу на похибка вимірювання така схема не надає. Але при малих навантаженнях (коли через зовнішні трансформатори струму протікає струм – близький до мінімального) така схема вносить значну похибку у вимір. Величина похибки залежить від довжини “загального” дроту, чим довше, тим більше похибка.
20. Чи впливає неправильна фазеровка (переключені якось земля і нуль до лічильника) на роботу лічильника, тобто якість обліку електроенергії, чи ні. Якщо так то на які типи лічильників (дискові, електронні) і яким чином?
Те що Ви називаєте «перефазіровка» на точність обліку електроенергії однофазним лічильником, як сучасним електронним, так і старим індукційним (дисковим) не вплине, правда з одним застереженням про наступне, розводка ланцюгів від розподільних ящиків в квартири повинна бути зроблена правильно (*). У Вашому випадку дуже важливо розуміти, що маються лічильники з двома вимірювальними елементами і з одним вимірювальним елементом (**). Всі лічильники з одним вимірювальним елементом, у разі «перефазіровки», дозволяють споживачеві дуже простим способом(!!!)? проводити розкрадання електроенергії. І в даному випадку не важливо, з чиєї вини сталася «перефазіровка», це вже не технічний, а юридичне питання, що відноситься чисто до Вашої компетенції.br /> (*) У деяких будинках старого будівництва розводка мережі по квартирах зроблена не зовсім вдало (економія проводів). Один дріт, звичайно це нульовий, від щитової заведений відразу на три-чотири квартири, тобто він є загальним для цих квартир! У цьому випадку застосування сучасних лічильників з двома вимірювальними елементами в таких будинках неможливо без переробки розводки
(**) Всі індукційні (дискові) лічильники мають тільки один вимірювальний елемент, сучасні електронні лічильники мають, як правило, два вимірювальних елемента!